Rotyog a paprikás krumpli: Németh Szilárd HELYRETESZI a globalistákat (VIDEÓ)

Termőföldtől az étkezőasztalig. Németh Szilárd elárulta, mitől finomabb az étel, ha az nem brüsszeli, hanem magyar recept alapján készül.

A HR területen is kifizetődőbb algoritmusok tanácsaira hallgatni. Itt egy újabb szakma, amiben a gépek már sokkal jobban teljesítenek.
A HR szakma mindig is speciális foglalkozás volt, hiszen egy-egy jól kiválasztott munkatárs vagy vezető döntően meghatározhatja egy cég túlélését a mai túltelített IT piacon. A jó HR-es csapat tehát aranyat ér, legalábbis eddig ez volt a legenda, amit most egy csapásra eloszlatott a National Bureau of Economic Research tanulmánya. Nem aprózták el, 300.000 tesztalanynál vizsgálták meg azt, mikor volt sikeresebb egy-egy cég számára a fejvadász cég, ha emberi erőforrás választotta ki a delikvenseket vagy a gépi algoritmus is szelektált. Az eredmény elég megdöbbentő volt, kiderült a gépek 15%-al jobban meg tudták állapítani, hogy az adott állásra megfelel vagy sem az adott illető. Az időfaktort is figyelembe vették, meddig bírta az adott munkahelyet a felvett ember, itt is a gépek győztek és maradt a 15%-os fölény. A gépek mellesleg gyorsabbak is voltak a felvételi processzusok során, negyed annyi idő alatt végeztek a felvételi tesztekkel is. Egy probléma volt ezzel a metódussal, a tesztek is azt bizonyították, csak alacsonyabb kvalitású (kevesebb elvárást igénylő) állásoknál győztek a gépek, amikor már közép vagy felső vezetői helyekre pályáztattak, a bonyolultabb teszteknél az emberi megérzés és beszélgetés sokkal jobb eredményeket hozott mindig, a gépi algoritmus elbukott. Nyilván ezért még nem is fogják lecserélni a HR-s csapatokat hirtelen, hiszen céget vezetni, vagy a marketinges területet igazgatni sokkal nagyobb kihívás, mint egyszeri alkalmazottnak lenni. Egy dolog viszont kiderült, a gép algoritmusok egyre több emberi munkahelyet fognak elhódítani, különösen, ha a gépi tanulási módszerek ilyen rohamosan elterjednek és fejlődik a mesterséges intelligencia. A gép ugyanis nem pihen soha, mint az alkotója.
Termőföldtől az étkezőasztalig. Németh Szilárd elárulta, mitől finomabb az étel, ha az nem brüsszeli, hanem magyar recept alapján készül.
Nosztalgiával gondolok vissza arra a korszakra, ahol kulturált, máshogy gondolkozó, de komolyan vehető emberek voltak az ellenfelek.
A Tisza Párt CEU-s előadója szerint Magyarország potyautas, mert nem fogadja be a migránsokat, így más országokra hárítja ennek a terhét.
A Magyar Péterről szóló híradások látványos azonossága ismét ráirányította a figyelmet a baloldali sajtó függetlenségének kérdésére.
A Wall Street Journal szerint a neves intézmény már tárgyalt is a potenciális támogatókkal.
Marcin Romanowski „a lengyel Magyar Péterként” hivatkozott Donald Tuskra.